Yukarı Çık
Dr. Ortodontist
Hasta Girişi
Günümüzde ortodontik tedavide braket dediğimiz metal düğmeciklere alternatif olan şeffaf plaklarla tedavi, özellikle yetişkin hastalarımıza konforlu bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şeffaf plaklarla tedavide plaklarınızı yemek ve su içmek haricinde çıkartıp geri kalan tüm gün ve gece boyunca takmanız gereklidir. Böylece gün içinde yemekten sonra özgürce dişlerinizi fırçalayıp temizliğinizi yapabilirsiniz. Ortodontik tedavi olduğunuz belli olmadan tedavinizi tamamlamak mümkündür.

Tedavide ortodontistiniz tarafından dişlerinize belli olmayan hareket sağlayıcı çıkıntılar yapıştırılır ve tedavi bitiminde bunlar çıkarılır. Bir ya da iki hafta da bir yeni plaklarınız size teslim edilir. Ortalama tedavi süresi normal tel tedavisi ile aynıdır. Şeffaf plaklarla tedavini bir başka avantajı da tel batması veya braket kopması gibi kazaların olmamasıdır.Artık Türkiye’de de bu tedavinin yaygınlaşması ile biz ortodontistlerin birçok vakada bu tedaviyi kullanım oranı artmıştır. Bazen zor vakalarda diğer tedavi alternatifleri ile kombine bir şekilde şeffaf plakları devreye sokarak hastalarımıza estetik ve başarılı alternatifler sunmaktayız.

Yüz güzelliğinin ölçüsü estetik ve sağlıklı bir gülümsemede yatar.
Yüz güzelliğinin ölçüsü estetik ve sağlıklı bir gülümsemede yatar.